Angajăm șef de echipă pentru fermă

Căutăm un om empatic, gospodar, muncitor, organizat și căruia să-i placă munca printre legume, pentru a-i coordona pe cei 12 angajați de la ferma socială bio&co din satul Ciocănari.

Angajații fermei sunt adulți vulnerabili din comunitatea satului Ciocănari, obișnuiți să lucreze pământul, care și-au găsit un loc sigur, unde primesc sprijin și un salariu demn, la ferma bio&co.

Dacă vrei și tu să fii parte din procesul lor de dezvoltare și să te implici activ în dezvoltarea fermei, aplică la cariere@atelierefarafrontiere.ro până pe 12 martie 2023.

Condiții specifice postului:

  • Experiență în coordonare echipe
  • Experiență în domeniul legumiculturii
  • Experiență în agricultura Bio
  • Permis de conducere și experiența conducerii utilajelor agricole constituie un avantaj

Calități competitive:

Aderarea la proiectul, misiunea si valorile Asociației

Disponibilitate, constanță, rigoare, fiabilitate

Calități organizatorice

Calități relaționale și spirit de echipă

Dinamism, autonomie, reactivitate

Cinste, loialitate și responsabilitate

Determinare pentru respectarea normelor și a legilor în general

Responsabilitățile și sarcinile de lucru:

  • Îndrumarea muncitorilor legumicoli pentru îndeplinirea obiectivelor de înființare și întreținere a culturilor în conformitate cu norma stabilită de Inginerul agronom
  • Participarea efectivă cu echipa la toate lucrările din fermă conform cu instrucțiunile primite de la Inginerul Agronom, inclusiv instalare și întreținere sisteme irigații și lucrări Agricole cu utilajele din dotare
  • Recoltarea legumelor conform cerințelor și instrucțiunilor primite
  • Participarea la presortarea legumelor pentru depozitare (păstrare)
  • Participarea la sortarea legumelor și ambalarea lor pentru livrare
  • Supravegherea muncitorilor pentru a asigura curățarea locului de muncă și aranjarea uneltelor și utilajelor la sfârșitul programului
  • Coordonarea angajaților pentru menținerea ordinii și curățeniei în spațiile de birouri, solarii, spații sanitare, tunele și spații de depozitare, căi de acces etc.
  • Întreținerea uneltelor și a utilajelor din cadrul fermei
  • Executarea oricărei altei dispoziții ale ierarhiei care duc la bunul mers al activității Asociației

CONDIȚII

  •  Activitatea șefului de echipă se desfășoară la ferma bio&co România, sat Ciocănari, jud. Dâmbovița (la 2 km de gara Peris) + oferim mașină de serviciu
  •  Contract individual de muncă pe durată nedeterminată  Salariu fix lunar + Tichete de masă + Decont transport
  •  Program de lucru: luni-vineri, 08:00-16:30 (în funcție de sezon, intervalul orar poate varia – ora de începere poate fi mai devreme)

Așteptăm CV pe adresa cariere@atelierefarafrontiere.ro, până la data de 12 martie 2023. Doar persoanele considerate eligibile vor fi contactate pentru continuarea procesului. Te așteptăm în echipă!

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *